امام جمعه ساری: دشمنان حامی بی حجابی، تروریست فرهنگی هستند

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه جامعه‌ای که فرد شاخص و علم‌داری مانند ولی فقیه دارد نباید دچار اختلاف و چندصدایی باشد، گفت: وقتی رهبر می‌گویند کشف حجاب یک حرام سیاسی و شرعی است، باید تابع باشیم، آقایان، خانم‌ها و فرزندان شما با مسجد بیشتر ارتباط پیدا کنند مسجد سنگر و خانه خداست و شیطان از او دور است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته از نماز جمعه ساری، با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) و سالروز شهادت شهید گمنام شهید اندرزگو شهید گمنام، اظهار کرد: ۳۰ مردادماه به‌عنوان به‌مناسیت به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی به‌وسیله رژیم غاصب صهیونستی روز مسجد نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه مسجد جایگاهی بسیار مهم در زندگی انسان دارد، نقش مسجد در مدیریت محله بارز است، افزود:  نقش مسجد با مبارزه با تروریستم فرهنگی و اعتقادی و انواع دیگر آن مهم است.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: مسجد جای فرهنگ‌سازی و توسعه فرهنگ دینی و محل جهاد تبیین است تا جامعه را در جریان فتنه‌ها قرار دهد.

محمدی‌لائینی با هشدار اینکه امروز می‌خواهند جوانان ما را از فرهنگ دینی و اسلامی جدا و به سمت بی بندوباری‌های خودشان بکشانند، تصریح کرد: برخی از مسائلی از جمله کشف حجاب و ول‌انگاری در خیابان‌ها می‌بینیم که به‌وسیله دشمنان از بیرون و در فضای مجازی حمایت می‌شوند، اینها تروریست و تروریسم فرهنگی هستند.

وی با اعلام اینکه ۲۸ مرداد ماه سالروز کودتای ننگینی است که انگلیس جنایت‌کار مکار با یک عده آشوبگر اجاره‌ای به خیابان‌ها آمدند، بیان کرد: همچون سال گذشته دولت مردمی مصدق را سرنگون کردند و دست نشانده خود محمدرضا پهلوی را برگرداندند، اینها فتنه‌هایی است که در جامعه وجود دارد مسجد محل تبیین این فتنه‌ها است، نقش اجتماعی دارد، می‌تواند وحدت و انسجام را در جامعه به‌وجود آورده و اختلافات را برطرف کند، ایجاد نزاع و اختلاف از مهمترین راهبردهای دشمن از گذشته تا امروز بوده و هست.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه جامعه‌ای که فرد شاخص و علم‌داری مانند ولی فقیه دارد نباید دچار اختلاف و چندصدایی باشد، خاطرنشان کرد: وقتی رهبر می‌گویند کشف حجاب یک حرام سیاسی و شرعی است، باید تابع باشیم، آقایان، خانم‌ها و فرزندان شما با مسجد بیشتر ارتباط پیدا کنند مسجد سنگر و خانه خداست و شیطان از او دور است.

محمدی‌لائینی با اشاره به اینکه می‌دانیم که ریشه تروریست کجاست در سرزمین اشغال شده فلسطین است و ریشه عمیق‌ترش در انگلیس به‌ویژه نظام استکباری فرعونی آمریکایی است، افزود:  مقام رهبری اخیرا سپاه را به‌عنوان بزرگترین سازمان ضدتروریستی جهان دانستند، ما به دنیا اعلام می‌کنیم و معتقدیم که این سازمان که در ایران انقلابی به‌وجود آمده و شکل گرفته هم آمریکا را از منطقه بیرون می‌کند هم نظام سلطه استکباری فرعونی آمریکایی را از هم فرو خواهد پاشاند.

وی بیان کرد: پس از مشاهده برترین‌های کنکور این نکته که چرا از مازندران رتبه برتر نداشتیم برایم نگرانی ایجاد کرد باید آموزش و پرورش باید جدی‌تر عمل کند و هم سفارش به ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس دولتی نکته خوبی بود.

نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: ما هم می‌خواهیم که مدارس دولتی قوی‌تر از مدارس دیگر باشد، اما مهم‌تر از شناسایی برترین‌ها قبول شده در کنکور نگهداری اینهاست که امیدواریم آموزش و پرورش توجه بیشتری به استعدادهای درخشان و نخبگان داشته باشد‌.

وی اظهار کرد: روز و هفته صنعت دفاعی است که این صنعت نقش مهمی در بازدارنگی دارد، امروز به برکت جهاد عزیزان‌مان در صنعت دفاعی دشمن جرات تعرض به ایران اسلامی را نخواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه خودم و شما نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش و توصیه می‌‌کنم.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x