به بهانه دستور ویژه وزیر کشور درپی تقدیر فرماندار کلاردشت از دختر ورزشکار بی‌حجاب

ای کاش برای هزاران درد بی درمان این مردم هم دستور ویژه می دادید

مسئولان ارشد ملی چرا تابحال علی رغم انتشار هزاران‌هزار عکس از کودکان و زنانی که تا کمر در سطل‌های زباله فرو رفته‌اند ، هیچ نامه‌ای به استانداری مازندران نزده و خواستار بررسی فوری نشده‌اند؟

عبارت ـ گروه جامعه: در پی انتشار خبر تقدیر فرماندار کلاردشت از یک خانم بی حجاب! وزیر محترم کشور در نامه‌ای به استاندار مازندران دستور بررسی فوری مسئله را صادر کردند.

اینکه مسئولان مملکت تا این اندازه دغدغه ی حجاب دارند قابل تقدیر است اما سوال اینجاست که جان و سلامت و روان و آسایش مردم کم‌اهمیت‌تر از حفظ حجاب است؟ مسئولانی که انقدر تند و سریع و انقلابی از سوی بالاترین مقام وزارت در دولت دستوری قاطع برای بررسی یک مسئله در یکی از کوچکترین شهرستان‌های ایران صادر می‌‌فرمایند، چرا تابحال علی رغم انتشار هزاران‌هزار عکس از کودکان و زنانی که تا کمر در سطل‌های زباله فرو رفته‌اند ، هیچ نامه‌ای به استانداری مازندران نزده و خواستار بررسی فوری نشده‌اند؟

بناهای تاریخی و میراث فرهنگی مردمان تبرستان بزرگ درحالی نابودی محض است، اما دریغ از یک تذکر ساده، چه رسد به نامه‌نگاری و توقع پاسخگویی فوری!

آیا اینکه مرکز استان مازندران از برخی از مهمترین تجهیزات پزشکی محروم است و برای برخی از پیش پا‌افتاده ترین امور مانند درمان مسمومیت باید به شهری دیگر بروند، برای دولت اهمیت ندارد که مثلا وزیر بهداشت در یک نامه به استاندار یا رییس دانشگاه علوم پزشکی خواستار بررسی و گزارش فوری شود؟

مازندران یکی از اصلی ترین استان‌های خطرخیز جاده ای در کشورر است که حداقل ۱۲ جاده موسوم به «جاده مرگ» دارد، اینکه تابحال دستور قاطع برای بررسی عاجل صادر نشده چه معنایی دارد؟ آیا جان مردم برای مسئولان مهم نیست؟

افزایش اجاره‌بها و قیمت مسکن به جایی رسیده که برخی از این مردم درمانده مثل حیوان در چاردیواری های نمور و کثیف زندگی می کنند اما گویا مسائل به مراتب مهمتری برای بررسی فوری وجود دارد.

عوض شدن جای اولویت‌ها یکی از بزرگترین آسیب های حکمرانی معاصر در ایران است و هروقت در این باره یک کلمه حرف می زنید، فوری به بی عفتی و ترویج فساد و بی غیرتی متهم‌تان می کنند. کنار هم قرار دادن مسائلی که اساسا از یک جنس نیستند مهمترین دلیل خطا در اولویت شناسی است.

فرمانداران باید بابت جان و مال مردم نگران باشند، باید از روزی بترسند که وزیر کشور خواستار رسیدگی به اهمال آنها در برخورد با افزایش سرقت ها و افزایش مرگ و میر تصادفات جاده ای شود. مسئله ای مانند اتفاق اخیر فرمانداری کلاردشت نباید اتفاق می افتاد اما با یک تذکر ساده قابل حل بود ، چون تصاویر به روشنی گویاست که هیچ تعمدی در افتادن حجاب آن خانم وجود ندارد. اما وقتی به جای مردم ناچار به پاسخگویی به تندروها باشید، وضعیت از این بهتر نمی شود.

 

 

مطالب مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
توسلی

آفرین درست نوشتید . توجه به حجاب داره تبدیل به نوعی لجبازی و اقدامات کورکورانه بدل میشه درصورتیکه این راه برعکس رفتن برای ترویج امری فرهنگی است.

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x