سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس تشریح کرد:

جزییات جدید از حمله تروریستی حرم شاهچراغ

فرمانده سپاه فجر استان فارس درباره حمله تروریستی شاهچراغ اعلام کرد: این فرد تروریست در قالب یک شبکه که در چند کشور فعالیت می‌کنند و بدون تردید به صهیونیست وصل هستند، از یکماه پیش در شیراز با پوشش مستقر و و اقدامات لازم را انجام داده بود.

سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس سه‌شنبه ۲۴ مرداد در آیین گرامیداشت هفته خبرنگار که به میزبانی سازمان بسیج رسانه فارس برگزار شد، به بازخوانی و تشریح مجدد زوایای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) پرداخت و گفت: فرد تروریست ساعت ١٩ بعدازظهر روز ٢٢ مردادماه از ضلع جنوبی حرم و از درب فرعی(باب المهدی) ورود کرد.

به گزارش ایسنا بخش هایی از اظهارات سردار بوعلی را در ادامه می خوانید:

  • این فرد تروریست در قالب یک شبکه که در چند کشور فعالیت می‌کنند و بدون تردید به صهیونیست وصل هستند، از یکماه پیش در شیراز با پوشش مستقر و و اقدامات لازم را انجام داده بود.
  • این فرد در نزدیکی حرم ساکن شده بود.
  • این تروریست در روز حادثه همزمان با نزدیک شدن به درب فرعی حرم، اسلحه خود را بیرون می‌آورد و به حالت هجومی ورود می‌کند، از بیرون حرم و از جلوی بهداری حرم مطهر شلیک را اغاز می‌کند.
  • دو نفر از خدام و نیروهای حفاظت جلوی درب خروجی برای هدایت زوار حضور داشتند که این فرد تروریست در اولین اقدام به سمت این دو نفر شلیک می‌کند و یکی از خدام در همان لحظه شهید می‌شود.
  • نفر دومی که این فرد تروریست به سمت وی شلیک می‌کند، از نیروهای حفاظت است که دیشب به شهادت رسید، یک نفر زائر در مسیر رو به جلو فرد تروریست نیز تیر می‌خورد و این فرد در زمان ورود به حرم با یک زن مواجه می‌شود و اسلحه را به سمت او هدف قرار می‌دهد و تنها با ورود به حرم یک تیر شلیک کرده که بلافاصله لایه دوم حفاظت در قالب ۴ نیروی حفاظت حرم ورود می‌کنند.
  • اولین نفر مسلح ما شروع به شلیک و مسیر فرد تروریست را منحرف می‌کند و نفر دوم مسلح ما هم شروع به شلیک می‌کند و در همین حال یکی از نیروهای خدماتی حرم که بسیجی پایگاه مسجد الرقیه شیراز است، بدون توجه به اینکه ممکن است تیر بخورد از پشت فرد تروریست را به زمین‌می اندازد و دو نفر مسلح ما هم به سرعت به می‌رسند. نفر سوم مسلح ما نیز در همین زمان می‌رسد و تروریست سالم دستگیر می‌شود.
  • حدود چند ثانیه این فرد در حرم مانور می‌دهد و به سرعت دستگیر می‌شود، از زمان تیراندازی تا دستگیری حدود ۴۰ ثانیه زمان ثبت شده است.
  • تاکنون بیش از ١٠ نفر دستگیر شده‌اند، این فرد تروریست ٨ خشاب با خود همراه داشته و یکی از بهترین اسلحه‌های کیفی را در دست داشته است.
  • فرد تروریست یک و نیم لیتر بنزین در کوله خود داشته که معلوم نبوده به چه قصدی آن را حمل کرده است،  برخی تصور می‌کنند که شلیک‌ها به سمت خدام و نگهبانان بوده اما فرد تروریست ۲۴۰ تیر به همراه داشته و به قصد تیراندازی به سمت زوار حرکت کرده است.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x