نه ساترا، نه ارشاد؛ لزوم تشکیل مرکز مستقل برای VODها

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران پیشنهاد داد که مرکزی مستقل از صدا و سیما و وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پلتفرم‌های نمایش خانگی ایجاد شود.

ایسنا: در ماه‌های گذشته موضوع شیوه مدیریت فضای VODها بارها مورد بحث قرار گرفته است؛ به ویژه از زمانی که شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه تنظیم‌گری حوزه نمایش خانگی را در اختیار صدا و سیما گذاشت و در عین حال تاکید کرد جزییات این تصمیم باید در مجلس شورای اسلامی تصویب شود. بسیاری از ناظران و کارشناسان معتقدند با شرایط فعلی، امکان تصویب چنین موضوعی در مجلس شورای اسلامی زیاد نیست و البته معتقدند که بلاتکلیفی مجدد نمایش خانگی که در سه سال گذشته ادامه داشته است، به نفع این صنعت نیست.

در این راستا، انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران که بخشی از اعضای آن، از فعالان تولید سریال در VOD‌ها هم هستند، پیشنهاد خود مبنی بر تاسیس یک مرکز مستقل را در قالب یک بیانیه اعلام کرده است.

در متن بیانیه انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران آمده است:

«متاسفانه شبکه وی او دی و نمایش خانگی کشور در شرایط بحرانی و پیچیده‌ای قرار گرفته است.

مجموعه ساترا تحت نظارت سازمان صدا و سیما به تولیدات شبکه نمایش خانگی به عنوان رقیب تولیدات تلویزیون نگاه می‌کند و با ایجاد محدودیت‌ امکان تولید را از سینماگران مستقل سلب کرده است. از طرفی اراده‌ای معتقد به واگذاری آن به وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست.

از این رو با توجه به افزایش تعداد پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی، انجمن تهیه‌کنندگان مستقل خواستار انحلال ساترا و تاسیس یک مرکز مستقل برای حمایت و بسترسازی مناسب برای شبکه نمایش خانگی و پلتفرم‌ها است و از هر پیشنهادی برای این‌ امر در جهت تقویت و رونق نمایش خانگی کشور استقبال می‌کند.»

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x